Kürtlerin Geleneksel Kıyafetleri

Kürtlerin kendine özgü kıyafet çeşitleri bulunuyor. Bu kıyafetlerde görsellik oldukça üst seviyede yer alır. Ayrıca farklı olan bu kıyafetler geçmişten günümüze kadar kullanım sağlanarak gelmiştir. Yöresel olarak rahat olan bu kıyafetlerde renk tonları oldukça canlıdır. Doğuda bu kıyafetler belirli bölgelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kadınların kıyafetleri geniş ve bol olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca farklı renk tonlarına sahip bu kıyafetlerde oldukça ilgi görüyor. Erkeklerde ise daha çok şalvar pantolon kullanılıyor. Üzerinde yeleği ve gömleği ile şık duran bu kıyafette yöresel kıyafetlerin içerisinde yer alıyor. Bu kıyafetlerin doğunun imajını da yansıtıyor. Ayrıca kaliteli olarak hazırlanan bu kıyafetler şık durmanıza da yardımcı oluyor.

Renk Tonları Ön Planda

Renk tonlarının ön planda olması kıyafeti daha canlı gösteriyor. Kürtlere özgü olan bu kıyafetler günümüzde doğu bölgelerinde de tercih edilerek kullanılıyor. Birbirinden farklı olarak tasarlanan bu kıyafetleri sizde deneyebilir ve kullanım sağlayabilirsiniz. Rahatlığın ön planda olması da ayrı bir avantaj taşıyor. Yürüdüğünüzde kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olan bu kıyafetlerin eski medeniyetlerden günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Özel dikim olan bu kıyafetler kaliteli olduğundan dolayı uzun süreli bir şekilde de kullanılabiliyor. Ayrıca Kürt kıyafetleri doğu bölgesinde daha çok özel günlerde tercih edilir. Düğün ve benzeri etkinliklerde yöre halkı bu kıyafetleri giyerek törenlere katılım sağlarlar.

Özel Günlerde Özel Kıyafet Tercih Edilir

Kürtler özel günlerde bu kıyafetleri daha çok tercih ediyor. Ayrıca bir uyum içerisinde olan bu kıyafetler görsel açıdan da oldukça şık bir giyim tarzı olarak karşınıza çıkıyor. Erkekler başlarına bağladıkları poşu ile de oldukça renkli kareler sunabiliyor. Bu kıyafetler geçmiş tarihten günümüze uzanan bir yol olarak da karşınıza çıkıyor. Bundan dolayı sizde bu kıyafetleri yakından inceleyebilir ve isterseniz de deneyerek test edebilirsiniz. Üzerinizde çok şık duracak olan bu kıyafetler ile karşınızdakini de olumlu olarak etkileyebilirsiniz. Ayrıca farklılık arayanlar için de ideal bir seçim olacaktır. Eski kürt kıyafetlerinde kullanılan renk daha çok kahverengi olarak ön plana çıkmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

DMCA.com Protection Status